Valgomed – krok w kierunku pięknych stóp

Często z wiekiem haluksy pojawiają się na dużym palcu. Problem jest szczególnie znany kobietom. Oprócz nieatrakcyjnego wyglądu, wystająca kość może sprawiać inne kłopoty:

 • ból;
 • problem z noszeniem modnych butów.

Oczywiście, jeśli zamówisz specjalny korektor, sytuacja może się poprawić (o ile używasz go regularnie). Oznacza to, że deformację dużego palca można zlikwidować stosując korektor Valgomed pomiędzy dużym palcem, a drugim palcem, po dwóch tygodniach zobaczysz efekty.

Deformacja dużego palca u nogi: co to jest?

Jest to stan dużego palca u nogi, w którym staw jest mocno wysunięty na zewnątrz. To czyni osobę, która cieszy się dobrym zdrowiem, praktycznie niepełnosprawną. Odkształcenie może wynosić nawet 2.5 cm, przez co nie można nosić zwyczajnych butów. Najczęstsze przyczyny powstawania to:

 • dna moczanowa;
 • niewygodne obuwie (najczęściej obuwie z wąskimi czubkami, wysokimi obcasami lub inne niewygodne buty);
 • dziedziczność;
 • kontuzje sportowe;
 • narażenie stóp na niską temperaturę.

Separator dużego palca pomaga walczyć z powolnym postępem choroby. Zaczyna się od lekkiego obrzęku przy podstawie palca z boku, może być bolesny przy naciskaniu. Obrzęk stopniowo rośnie, pojawiają się dolegliwości bólowe, zwłaszcza podczas chodzenia w butach palec zaczyna odkształcać się od centralnej osi do środka. Sytuacja może się skomplikować, gdy deformacja osiągnie taki stopień, że zniekształcony staw leży na drugim palcu. W takim wypadku ból będzie odczuwalny nawet bez butów.

Skóra staje się chropowata, tworzą się “pęcherze”, które wypełniają się płynem. W tym miejscu często występuje stan zapalny, ale jeśli choroba nie jest zbyt zaniedbana, leczenie zachowawcze wciąż może przynieść efekty. Gdy duży palec zmienia pozycję, przykrywając pozostałe, powstają odciski i odgniotki, które powodują ból podczas chodzenia. Wszystkiego tego można jednak uniknąć korygując wadę na czas przy pomocy separatora Valgomed.

Kto powinien pomyśleć o ochronie palców u nóg przed tym stanem?

Duży palec jest najczęściej zdeformowany u osób, które lubią nosić modne, modelujące kostkę buty, które uciskają i deformują palce. Istnieje również czynnik genetyczny, gdy członkowie starszych pokoleń tej samej rodziny mieli podobny problem. Deformację dużego palca może powodować również płaskostopie. Może to być też spowodowane problemami z tkankami nerwowymi, jest to tak zwana deformacja paralityczna. W takim wypadku zamów Valgomed jak najszybciej. Według opinii noszenie stabilizatora bardzo pomaga.

Jak używać separatorów silikonowych

Mając korektor możesz nosić dowolne buty, ale kiedy zamawiasz nową parę, przymierz je z separatorem, bo będziesz musiał tak chodzić. Valgomed ma anatomiczną formę, ma szczelną przyczepność do skóry, więc nie będzie widoczny z zewnątrz. W zamian odzyskasz możliwość swobodnego poruszania się bez bólu, robienia ulubionych rzeczy bez martwienia się o ból.

Valgomed powinien być zakładany na duży palec co najmniej na 6 godzin dziennie, optymalnie na 10. Objawy zaczną znikać po dwóch tygodniach. Aby odczuć efekt gojenia, stabilizator musi być prawidłowo umieszczony na stopie, dlatego należy go uważnie zakładać na palec, delikatnie dociskając do skóry.

Co on robi z dużym palcem?

Używając tej delikatnej wkładki zredukujesz a później zatrzymasz postęp deformacji dużego palca u nogi. Urządzenie wykonane jest z odpornego hipoalergicznego silikonu. Stabilizator pomoże ci pozbyć się:

 • pęcherzy;
 • odgniotków;
 • bólu podczas chodzenia;
 • nieestetycznego haluksa.

Po miesiącu noszenia zauważysz, że odkształcenie zmniejszyło się, ból zniknął, a piękne buty nie powodują dyskomfortu. Stabilizator utrzymuje palec w jego naturalnym położeniu, bez nacisku i tarcia na zniekształcony obszar.

Valgomed jest skuteczny w dowolnym stadium odkształcenia stopy, zarówno początkowym, jak i zaawansowanym. Jest łatwy i wygodny w użyciu. Popularność stabilizatora na świecie rośnie. Teraz możesz go zamówić także w Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 − 7 =