Uwolnij swą energię twórczą!

Bez względu na to, czy jesteś pisarzem, malarzem, copywriterem, czy asystentem personalnym do pewnego stopnia polegasz na swojej kreatywności. Energia twórcza to nie tylko wykonywanie konkretnych czynności, ale także nastawienie, które pozwala wynieść jak najwięcej z każdej sytuacji.

Czasami mamy wrażenie, że ta energia się w nas zablokowała. Jeśli tak właśnie się czujesz i chcesz tę siłę uwolnić, oto kilka rad:

1. Rusz się

Szybka przebieżka, taniec do ulubionej melodii, kilka pajacyków czy trochę jogi doda Ci energii i może pomóc odblokować kreatywność. Nigdy nie zaszkodzi spalić kilka kalorii.

2. Uruchom zmysły

Jeśli czujesz, że coś się w Tobie zablokowało, poświęć kilka chwil, by rozejrzeć się wokoło. Spróbuj uruchomić WSZYSTKIE swoje pięć zmysłów. Przyjrzyj się kolorom, posłuchaj dźwięków, poczuj zapachy. Ta metoda skupiania uwagi może pomóc w pobudzaniu kreatywnej energii.

3. Nakarm mózg

Możesz się trochę porozpieszczać, chociaż odrobinę. To może być coś pysznego do jedzenia, jakiś nieprzyzwoity smakołyk, albo taka rozkosz dla ciała i umysłu jak porcja zdrowych warzyw i owoców. Pokarm dostarcza mózgowi energii i może być właśnie tym, czego Twój mózg potrzebuje, by uruchomić wodze kreatywnej wyobraźni.

4. Wykonaj element codziennej rutyny

Taki element rutyny może przybrać dowolną formę: recytowanie mantry, układanie rzeczy na półce w łazience, pisanie dziennika, albo modlitwy. Cokolwiek by to nie było, oddanie się takiej rutynie może pomóc Ci odzyskać skupienie.

5. Poszukaj muzy

Zrób to, co jest dla Ciebie źródłem inspiracji, Może to być cokolwiek od spaceru po wzgórzach koło domu po obejrzenie koncertu, albo przytulenie dzieci. Czasami jedyne czego potrzeba, by uruchomić pokłady energii twórczej, to kopniak na rozpęd. Spróbuj książek, filmów, nowych miejsc, albo wyjdź do ludzi, którzy pobudzają Twój umysł do działania.

6. Podziękuj

Czasami w momencie, gdy odczuwasz stres, przeniesienie uwagi z siebie na coś innego, może sprawić, że zobaczysz wszystko w innym świetle i poczujesz wdzięczność. Spróbuj to osiągnąć pisząc list do kogoś z zasłużonymi podziękowaniami lub po prostu zadzwoń do mamy albo babci, żeby przyjemnie porozmawiać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + 7 =