Typowe problemy we współczesnych związkach i romansach

Miłość uważana jest za najpiękniejsze uczucie, jakiego można doświadczyć w całym swoim życiu. Związki są dla nas źródłem miłości, siły, a także, jakże potrzebnego, wsparcia, które sprawia, że każda osoba jest w stanie stawić czoła trudom życia. To także pewien stan umysłu, który jest źródłem dobrego samopoczucia, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że ktoś nas kocha i jesteśmy dla tej osoby całym życiem i vice versa.

Jednak podtrzymywanie zaangażowania w związku z pewnością nie należy do rzeczy łatwych. W pewnych sytuacjach Twoja miłość zostanie poddana próbie czasu. Jeżeli problemy pojawiające się w związku, które są nieuniknione, nie będą na bieżąco rozwiązywane, mogą prowadzić do powstawania dalszych trudności, a to z kolei może wywołać prawdziwą katastrofę dla obojga zaangażowanych osób.

Najczęstszym problem, z jakim musimy się zmierzyć, gdy chcemy poukładać wszystko w naszym związku, to: od czego i jak zacząć. Wskazanie najczęstszych problemów w związku to trudne zadanie ze względu na fakt, że jest ich tak wiele i różnią się poziomem skomplikowania. Trudno jest też samodzielnie poszukiwać ich rozwiązania. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy liczyć na profesjonalną pomoc terapeuty, który dołoży wszelkich starań, by nam jej udzielić.

Oto najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się współczesne pary:

  • brak właściwej komunikacji,
  • nierówność pomiędzy partnerami,
  • problemy związane ze sferą seksualną i orientacją.

Strefy komfortu i dopasowanie

Kilka czynników wpływa na kompatybilność pomiędzy partnerami w związku. To co lubią, czego nie lubią, przyzwyczajenia i codzienne zachowania, skłonność do pewnych rzeczy i sytuacji, wszystkie można wrzucić do tego worka. Bez odpowiedniego poziomu dopasowania pomiędzy partnerami, naturalnie w związku pojawią problemy.

Poziom intymności

Zażyłość fizyczna i emocjonalna to czynnik, który ma wpływ na cały romantyczny związek. Musisz zawsze wiedzieć, jak Twoja druga połówka się czuje zarówno fizycznie jak i psychicznie, by móc zaoferować wsparcie w tym zakresie. To samo dotyczy także drugiej strony. Gdy brakuje intymności, ludzie odsuwają się od siebie i związek powoli się rozpada.

Przemoc

Przemoc w rodzinie to często zgłaszany problem, który jest powodem rozpadu wielu małżeństw oraz długotrwałych związków.

Brak lojalności wobec partnera

Niewierność to kolejna najczęstsza przyczyna nienawiści i negatywnych uczuć w związku, przez które wiele osób decyduje się wycofać. Zawsze staraj się zachować wierność wobec drugiej strony, ponieważ jest to dobre również dla Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + 15 =