Rozpad związku – porady na tego tego, jak ocalić związek przed rozpadem

Konieczność zmierzenia się z zerwaniem związku może mieć niekorzystne konsekwencje, których zakres i intensywność będzie różny zależnie od danej osoby, a także jej stanu emocjonalnego oraz indywidualnych pokładów sił. Niektórzy będą w stanie szybko pogodzić się z nową sytuacją, natomiast dla innych będzie to trudne i stresujące doświadczenie.

Niejednokrotnie dla osób pozostających w niedopasowanym związku, usłyszenie nagłej decyzji drugiej strony o zerwaniu tej relacji, jest mimo wszystko dużym zaskoczeniem. Powodów może być wiele, lecz czasami można zwyczajnie nie zdawać sobie sprawy z istnienia problemu, a później jest już za późno, by go sobie uświadomić i przeciwdziałać, ponieważ krzywda już się stała.

Najważniejsze to zachować ostrożność i wykazać się odpowiedzialnością w związku, a na pewno wszystko się uda. Poniżej znajdują się najczęstsze czynniki, które powodują rozluźnienie zażyłości pomiędzy partnerami w związku.

Nie wyrażanie uczuć

Znaczącym powodem, dla którego rozpada się wiele związków, jest fakt, że partnerzy nie starają się podsycać namiętności, od której wszystko się zaczęło. W początkowych fazach związku wiele rozmawiamy, często dzwonimy do siebie, wpadamy z niespodziewanymi wizytami, chodzimy na romantyczne randki, a nawet piszemy listy miłosne, itp., itd. Wszystko to sprawia, że czujemy się naprawdę kochani i mamy pewność, że druga osoba rzeczywiście nas kocha. Jednak wraz z upływem czasu początkowa fascynacja mija i nie okazujemy miłości tak ostentacyjnie jak przedtem, choć w naszych sercach nadal gości uczucie dla tej drugiej połówki.

Małe rzeczy, które nie wymagają wielkiego wysiłku, a wiele mówią o naszych uczuciach, są naprawdę ważne. To one będą przypominały ukochanej osobie, że są bardzo pożądane, a także pod Twoją doskonałą opieką.

Negatywne nastawienie

Powodem, dla którego lubimy daną osobę i chcemy przebywać w jej obecności jest to, że mamy świadomość, iż zawsze możemy liczyć na jej wsparcie w trudnych sytuacjach.

Jeżeli w lot pojmujesz poprzednie zdanie, to bez trudu odgadniesz, jaki wpływ ma na osobę partner, który zawsze przedstawia wszystko w czarnych barwach i nieustannie krytykuje. Narzekanie i przenoszenie problemów w życiu zawodowym do związku doprowadzi jedynie do tego, że nasz partner będzie nieszczęśliwy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 3 =