„Od dłuższego czasu nie uprawialiśmy seksu – czy to źle?“

Choć wszyscy chcielibyśmy to robić częściej niż oglądać sceny pościgów w filmach akcji lub zakładać dresy do biegania, to pod koniec obłąkańczego dnia, wykorzystanie czasu dla siebie na seks nie wydaje się tak wspaniałym pomysłem, jak wzięcie kąpieli, przejrzenie instagrama, czy dosłownie cokolwiek innego, co nas odpręży. Ale kiedy brak seksu pomiędzy Tobą, a partnerem życiowym, staje się prawdziwym problemem?

Choć zarówno posucha w sypialni i problem w związku oznaczają, że od dawna nie doszło pomiędzy wami do zbliżenia, to jest między tymi dwoma sytuacjami zasadnicza różnica. O pierwszej mówimy, jeśli jesteście bardzo zajęci i nie macie czasu ani energii na seks, ale obydwoje myślicie i rozmawiacie o tym, jesteście blisko, a rozmyślania o zabawach łóżkowych nie wywołują w was niechęci. Zatem jeśli uprawiacie seks siedem razy w roku, ale wam to pasuje, no to żaden problem!

Kłopoty zaczynają się, gdy jesteście nieszczęśliwi w związku, w którym brakuje seksu – nie możecie przypomnieć sobie, kiedy ostatnio uprawialiście seks, odczuwacie napięcie i smutek w związku z tym, że nie dochodzi do zbliżenia, no i może zaczynacie też myśleć, że macie prawo szukać zainteresowania własną osobą gdzie indziej. Skonsultuje się z seksuologiem, jeżeli wasza sytuacja przypomina tę opisaną powyżej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

17 − fourteen =