Związki wewnątrz rodziny oraz poza nią są przedmiotem ciągłych debat, jako że stanowią abstrakcyjny i zdecydowanie nieokreślony aspekt życia ludzkiego, z tego samego względu są tez źródłem zamętu i niepewności. Faktem jest, że istota związków międzyludzkich jest bardzo subiektywna. Ich głębia, znacznie oraz poziom odczuwanego szczęścia, itp. są dla każdego inne. To co sprawdza się w jednym udanym związku może nie być jednakowo korzystne w innym. Jednakże istnieje kilka powszechnie akceptowalnych form życia w relacji z drugą osobą.
Istnieje wiele rodzajów relacji międzyludzkich. Związki rodzinne, romantyczne, rodzicielskie, pozamałżeńskie, itp. to tylko kilka z nich. Bycie w związku to wspólna odpowiedzialność i zobowiązania, ponieważ sukces każdego z nich to efekt współoddziaływania postaw, schematów zachowań i osobistych preferencji dwóch lub więcej osób, które taki związek tworzą. Natomiast wokół nas krąży parę mitów na temat związków, które ludzie często uważają za prawdziwe. Przyjrzyjmy się kilku takim często powtarzanym mitom.
Wiara w to, że na każdą osobę bez wyjątku czeka prawdziwa miłość albo bratnia dusza to oczywisty mit a także błąd. Wstępujemy w związek drugą osobą nie dlatego, że jako jedyna spełnia nasze wymagania i świetne pasuje do naszego umysłu. Ta osoba jest tylko jedną z wielu podobnych.
Jesteś w związku właśnie z tą osobą dlatego, że to był akurat odpowiedni czas i miejsce, by ją poznać. Jeśli Twoje narodziny miałyby miejsce w innym miejscu globu, na Twojej drodze mogłaby stanąć inna osoba dopasowana do Twojego umysłu i to ona stworzyłaby z Tobą związek. Dlatego bratnich dusz dla każdej osoby może być więcej.
Wiele osób wierzy, że podobne osobowości oraz umysły przyciągają się i popychają ich posiadaczy do zawarcia związku. Jednak to tylko mit i nie ma nic wspólnego z prawdą. To nie mentalność czy osobowość przyciąga ludzi do siebie. Nie ma na świecie podobnych ludzi, ponieważ indywidualność jest najważniejszą cechą każdego człowieka.
Osoby, które są jak dwie krople wody pod pewnymi względami, mogą kompletnie się od siebie różnić pod innymi. Możemy, na przykład, lubić te same potrawy, ale mieć kompletnie odmienne spojrzenie na politykę. Podobieństwo to bardzo nieprecyzyjne pojęcie.
0 comments