Jakie są główne przyczyny rozpadu związków?

Można powiedzieć, że osoby pozostające w szczęśliwym związku, który jest źródłem spełnienia dla obu stron, otrzymały prawdziwy uśmiech losu w przeciwieństwie do innych, którzy zmagają się z wieloma trudnościami w staraniach, by utrzymać swój związek.

Nadmierna zaborczość

Jeśli czujesz pociąg do swojej drugiej połówki, a także okazujesz zazdrość, to wszystko jest w porządku, pod warunkiem, że takie manifestacje nie osiągają kolosalnych rozmiarów, tym samym sprawiając, że ukochana osoba czuje, że jej ruchy są krępowane i musi wypełniać czyjeś rozkazy. Ważna kwestią jest to, by uświadomić sobie, że jesteśmy istotami społecznymi, które niekiedy zwyczajnie potrzebują czasu dla siebie, a także dla swoich przyjaciół. Trzeba zapewnić swojemu partnerowi dużo przestrzeni, aby nie dopuścić do tego, że odczuje wejście w związek jako utratę samodzielności.

Pozwalając na to, by partnerzy w związku byli także do pewnego stopnia niezależni, zachowujemy zdrową równowagę oraz bardziej doceniamy czas, który spędzamy z partnerem.

Nie spędzanie wystarczająco dużo czasu wspólnie

Jest to kolejny istotny punkt do rozważenia, jeśli pragniesz uniknąć rozpadu swojego związku. Zazwyczaj życie sprawia, że jesteśmy tak zajęci nauką lub pracą, że miewamy bardzo niewiele czasu dla naszych bliskich. Z czasem powoduje to pojawienia się u nich uczucia zaniedbania, gdy brakuje czasu na rozmowę, a sprawy osobiste, które wymagają uwagi i przedyskutowania, pozostają nierozwiązane i następnie zmieniają się w poważny problem.

Wszystkie te czynniki mogą popchnąć partnera do poszukiwania innej osoby dla nich, siejąc tym samym spustoszenie w związku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 3 =