Co tam masz na dekolcie?

Pewnie masz swoje nawyki pielęgnacji twarzy, które pozwalają Ci trzymać trądzik na wodzy, ale co z klatką piersiową? Większość ludzi nie robi zbyt wiele, by odpowiednio dbać o skórę w tym miejscu.

Na klatce piersiowej bardzo często tworzy się trądzik. Tak jak na twarzy, ramionach czy plecach, na klatce piersiowej gruczoły łojowe mogą produkować zbyt wiele łoju, zatykając pory, co prowadzi do powstania stanu zapalnego i formowania się pryszczy oraz zaskórników. W kilku prostych krokach, możesz zadbać o swoją klatkę piersiową w odpowiedni sposób.

  • Zwróć uwagę na to, co robisz po treningu

Dopasowany strój treningowy może być cholernie sexy, ale też zbierać pot i wytwarzać tarcie, co może powodować pojawienie się zmian. Noś ubrania z materiałów, które oddychają, sugeruje Nussbaum, i jednocześnie zaznacza, że najlepsza jest bawełna. Po zakończeniu treningu, jak najszybciej weź prysznic, by nie dopuścić do zatkania porów.

  • Regularnie złuszczaj naskórek

Pozbywanie się martwego naskórka jest tak samo ważne dla całego ciała, jak dla twarzy. Złuszczanie twarzy raz albo dwa razy w tygodniu usunie martwe komórki, które zatykają pory i powodują formowanie się pryszczy.

  • Zmień żelpodprysznicnazwalczającytrądzik

Cudownie pachnące żele pod prysznic są super, to prawda, ale jeśli masz zaawansowany trądzik na klatce piersiowej, nadtlenek benzoilu to Twoja szansa. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku trądziku na dekolcie, ponieważ zabija bakterie, które zamieszkują pory, a także pomaga je odetkać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 1 =