Co jest lepsze podczas odchudzania: poranne treningi czy wieczorne?

Mimo iż wylewanie siódmych potów o poranku z technicznego punktu widzenia nie wywołuje żadnych bezpośrednich pozytywnych efektów odchudzających, to jeśli ćwiczymy rano, zazwyczaj okazuje się, że ogóle w ciągu tygodnia trenujemy częściej. Zazwyczaj rano ludzie mają najmniej obowiązków, które mogę odciągnąć ich od aktywności fizycznej. Ma to sens, bo przecież nie raz mieliśmy już spakowaną torbę z ciuchami do ćwiczeń, kiedy w ostatniej chwili pojawiła się propozycja, która zniweczyła nasze plany rundki na rowerze.

Tak samo jak w przypadku porannych treningów, wykonywanie ćwiczeń wieczorem nie jest bezpośrednio skorelowane z odchudzaniem. Niemniej jednak, wieczorne treningi mogą przyczynić się do obniżenia poziomu stresu po ciężkim dniu, co może pomóc szybciej osiągnąć wymarzoną wagę. Dzieje się tak dlatego, że aktywność fizyczna (szczególnie po cholernie nieprzyjemnym dniu) powoduje zduszenie kortyzolu – hormonu stresu, który łączony jest z rozrostem tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Choć zarówno poranne jak i wieczorne ćwiczenia mają swoje zalety, to najważniejsze jest to, by stworzyć taki plan treningów odchudzających, by pory, w których mają się odbywać, były dopasowanego do Twojego osobistego kalendarza. Najlepszy czas na trening, to moment, gdy fizycznie i psychicznie czujesz się najlepiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 5 =